دهمین سالگرد  Hungerburgbahn با معماری زاها حدید

Zaha Hadid Architects Celebrates 10th Anniversary of Hungerburgbahn

در این ماه از معماری های  زاها حدید (zaha Hadid) که در طول 10 سال ، در  چهار ایستگاه راه آهن – Hungerburgbahn –  که این شرکتی در اینسبروک اتریش است و طراحی شده ، جشن گرفته می شود. در طول این 10 سال، حجم افرادی که از این ایستگاه بازدید کرده اند، بیش از ۴.۵ میلیون مسافر است. ایستگاه های راه آهن نقش مهمی در اتصال مرکز شهر اینسبورک (Innsbruck)  به  شهر های Nordkette Mountain و Hungerburg ایفا می کنند.

طراحی ایستگاه دارای طرحی منحصر به فرد می باشد مانند اثر انگشتی  از زاها حدید است، که  شکلی از فضا است. با این حال، هر یک از چهار ایستگاه با توجه به حجم بالا  مسافر، کف و سقف آن طراحی شده است. طراحی سقف در همه ایستگاه ها، حالت پیشرفته ای است که منطبق با آب و هوای یخی شهر است. با توجه به ویژگی های قابل توجه خود، ایستگاه ها تبدیل به  جاذبه های مهم توریستی در اینسبروک شده اند.

 

 

Hungerburgbahn   جنب و جوش شهر Innsbruck را با طبیعت متصل می کند و ایستگاه های آن به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از منظر شهر اینسبروک تبدیل شده اند.”،به گفته : شهردار اینسبروک، کریستین اپپیتز پلورِ (Christine Oppitz Plorer ).”

در سال 2005، زاها حدید به عنوان طراح پروژه و Strabag به عنوان پیمانکار پروژه ، برنده مسابقه طراحی ایستگاه Hungerburgbahn شدند.  در زمان تکمیل آن، این طرح بزرگترین ساختار جهان برای استفاده از دو شیشه منحنی بود. علاوه بر این، در سال 2008، این پروژه توسط موسسه سلطنتی معماران بریتانیا برای جایزه معتبر استرلینگ (Stirling)مورد توجه قرار گرفت.

شهر اتریش میزبان چند رویداد در حاشیه جشن های دهمین سالگرد ساخت این ایستگاه ها خواهد بود. رویدادهایی که در طول زمستان برگزار می شوند و شامل برگزاری تورهای طراحی ایستگاه ها می باشند. این تورها تا آوریل سال 2018 در دسترس خواهند بود.

 

منبع : 

https://www.arch2o.com/zaha-hadid-architects-anniversary-hungerburgbahn

 

مترجم : سیده زهرا پرور

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.