لودویگ میس وند روهه

لویدویگ میس وند روه یکی از چهره های برجسته معماری مدرنیست بود.
لودویگ میس ون دو روه، متولد آلمان در سال 1886، با طرح های معماری خود، زمین جدیدی را شکست.او قبل از اینکه بعدا از خود بپرسد، به عنوان یک پیش نویس طراحی شد.در طی جنگ جهانی اول، میس در ارتش آلمان خدمت کرد

او سپس به یک معمار شناخته شده در آلمان تبدیل شد.در حالی که به عنوان یک طراح مشغول به کار شد، در سال 1906، Mies نخستین کمیسیون خود را برای طراحی خانه مسکونی دریافت کرد. آغاز جنگ جهانی اول در سال 1914 باعث خاتمه فعالیت موس شد و در طول جنگ، او در ارتش آلمان خدمت کرد و به ساخت پل ها و جاده ها کمک کرد.پس از جنگ دوباره کار خود را آغاز کرد، خانم ها چشم انداز خود را از یک آسمان خراش شیشه ای به نمایش گذاشتند و طراحی آینده را برای رقابت سال 1921 ارائه می دادند.در اواسط دهه 1920، Mies در آلمان یک معمار برجسته آوانگارد بود. او عضو سازمان هنری رادیکال Novembergruppe بود، و بعد به جنبش Bauhaus پیوست.جنبش باوهاوس که توسط والتر گروپیوس تأسیس شد، آرمان های سوسیالیستی و فلسفه کارکردی در مورد هنر و طراحی را پذیرفت.یکی از مهمترین کارهای میس، این است که غرفه آلمان برای نمایشگاه بارسلونا در اسپانیا ایجاد کرده است.این ساختمان نمایشگاه که از 1928 تا 1929 ساخته شد، یک معجزه مدرن از شیشه، فلز و سنگ بود.علیرغم روحیه رو به رشد در آلمان، در اواخر دهه 1930، میس به ایالات متحده رفت.او در شیکاگو مستقر بود، مدرسه معماری را در همان دانشگاهی که اکنون موسسه فناوری ایلینوی است، اجرا می کند و همچنین برنامه دانشگاه را توسعه داده است.او همچنان به عنوان معمار مورد تقاضا قرار گرفت و آپارتمان های دریاچه ساحلی در شیکاگو و ساختمان سایگرام در شهر نیویورک را ساخت. پروژه مشترک با فیلیپ یکی از پروژه های نهایی میس، گالری ملی جدید در برلین بود که از سوی کمیسیون دولتی آلمان غربی دریافت کرده بود.
برخی از پروژه های وی

Illinois Institute of Technology , Academic

در شیکاگو برای ایجاد موسسه فناوری ایلینوی. ادغام این دو مدرسه خواستار یک طرح جامع جدید برای این دانشگاه شد و میس ون د روه برای این کار سفارش داده شد. طرح میس برای پردیس IIT یکی از بزرگترین پروژه هایی بود که او تا به حال تصور کرده بود و آن را برای بیست سال توسعه داد. امروزه دانشگاه دارای 20 اثر از جمله معروف سالن تاج است که به عنوان “بزرگترین تمرکز ساختمان های طراحی شده در شهر” در جهان قرار دارد.

طرح جامع پردیس بر اساس شبکه 24 ’24’ بود که ماژول ساختاری آن به عنوان ابزار مکانیکی برای تعیین ستون های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت. خانم ها در مورد استفاده از شبکه اظهار داشتند: “نظم، دلیلی واقعی بود.” بعد از آن اندازه اتاق، اتاق های کلاس، اتاق های تهیه شده و کار آزمایشگاهی تعیین شد که سه نوع فعالیت پیش بینی شده در محوطه دانشگاه بود. اندازه اتاقها از اندازه و ترتیب میزها، جداول تهیه و جداول آزمایشگاهی تعیین شد.این به نوبه خود به عنوان یک برنامه ریزی معکوس شروع شد و مسیر رشد محوطه دانشگاه را مشخص کرد، که در آن مبلمان اندازه اتاق را تعیین کرد، و سپس آن را به اندازه ساختمان اضافه کرد، و با هم ساختمان محوطه را ایجاد کرد.

این اصل نظم و انضباط با یک سازمان سازمانی سخت و مناطق سبز منجر به راهحل روشن شهری شد. در مرحله دوم ساخت و ساز، که در سال 1952 آغاز شد، ساختمان های تحقیقاتی IIT در ساختمان های بتنی یا فولادی ساخته شده با عناصر باربری طبقه هایی که در پشت نماد پوشیده شده در بتن مسلح به عنوان یک احتیاط آتش سوزی اجرا شد.

Residential Apartment Towers, Chicago

 

یک جفت دوقلو از برج های آپارتمان شیشه ای و فولادی در نیو ساحل دریاچه در امتداد دریاچه میشیگان در محله Streeterville شیکاگو، ایلینوی است. ساخت و ساز در سال 1949 آغاز شد و پروژه در سال 1951 تکمیل شد.برجها در تاریخ 28 اوت 1980 به مجله ملی مکانهای تاریخی افزوده شدند و در تاریخ 10 ژوئن 1996 به عنوان نشانههای شیکاگو تعیین شدند.اصول طراحی، اولین بار در سال 1921 در Friedrichstrasse آسمانخراش رقابت در برلین ساخته شد و سی سال بعد در 860-880 دریاچه دره درایو ساخته شد، به شدت کپی شده و در حال حاضر به عنوان ویژگی های سبک مدرن بین المللی و همچنین برای توسعه مدرن بالا مهندسی معماری. برج ها در زمانی که ساخته می شدند، به طور کامل تحسین نمی شدند، اما هنوز نمونه اولیه آسمان خراش های فولادی و شیشه ای در سراسر جهان بودند. در ابتدا، بدست آوردن تأمین مالی برای پروژه دشوار بود، که توسط وام دهندگان مانند بیرد و وارنر، که طرح طراحی را بیش از حد افراطی می دانستند، کاهش یافت.

Seagram Building – Office Tower, New York City


پاسخ مایس به شهر با ساختمان سایگرام، ژست بسیار بزرگی بود که ساختمان را در 100 فوت از لبه ی خیابان بازسازی کرد، که یک میدان باز فعال بسیار فعال را ایجاد کرد. این میدان با استفاده از دو چشمه بزرگ خود که توسط صندلی های فضای سخاوتمندانه احاطه شده است، کاربران را جذب می کند. با انجام این حرکت، میس خود را از مورفولوژی شهری نیویورک، توسعه خطوط و اقتصاد متعارف ساخت آسمان خراش دور کرد. میدان همچنین یک صفوف را برای ورود به ساختمان ایجاد کرد، و آستانه ای را ایجاد کرد که شهر را با آسمان خراش مرتبط می کرد. این آستانه به ساختمان به عنوان یک سطح افقی در میدان است که به لابی منتقل می شود. لابی همچنین دارای یک سقف سفید است که از درهای ورودی عبور می کند و خطوط تعریف شده بین داخلی و خارجی را تخریب می کند.فضای اداری بالای لابی، که توسط فیلیپ جانسون ساخته شده است، دارای طرح های کف انعطاف پذیر با پانل های سقف درخشان است. این طبقه همچنین حداکثر نور طبیعی را با ظروف بیرونی شیشه ای تاپاز خاکستری ارائه می دهد که پنجره های کف تا سقف را برای فضاهای اداری ارائه می دهند. عناصر عمودی اضافی نیز به پانل های پنجره جوش داده شده اند نه تنها برای سخت شدن پوست برای نصب و بارگذاری باد، بلکه به صورت زیبایی، ساختار عمودی ساختمان را افزایش می دهد.

ساختمان سایگرام، با استفاده از مواد مدرن و عقب افتاده از شبکه شهر، نمونه اولیه برای ساختمان های اداری آینده طراحی شده توسط Mies بود و همچنین یک مدل برای بسیاری از ساختمان های اطراف آن بود. این ساختمان، پنجاه سال پس از اتمام آن، هنوز هم توسط بسیاری از بازدیدکنندگان مورد تحسین قرار گرفته و نمونه ای از آسمان خراش آسمان بین المللی را در میان افق نیویورک به نمایش می گذارد.

Bacardi Office Building – Mexico City

Highfield House Apartments , Maryland


One Charles Center – Office Tower, Maryland


Chicago Federal Center – Civic Complex, Chicago, Illinois


مرکز فدرال شیکاگو که توسط لودویگ میس ون د روه طراحی شده و در سال 1974 تکمیل شده است، در واقع شامل سه ساختمان است که در اطراف آنها قرار دارد و شیکاگو فدرال پلازا را تعریف می کنند.در جنوب شرقی خیابان دیربورن جنوبی 30 ساله در دادگاه ایالات متحده آمریکا Everett M. Dirksen قرار دارد. در سمت غربی، ساختمان فدرال جان C. Kluczynski 42 ساله و اداره پست تنها داستان میدان را مشخص می کند.

این پروژه در سال 1950 توسط دولت ایالات متحده برای تأمین خدمات فدرال در سراسر کشور ریشه دارد. موسس خود را در سال 1959 دریافت کرد. یکی از شرایط طراحی این بود که ساختمان فدرال قدیمی شیکاگو – که بلوک را در اختیار ساختمان فدرال و اداره فدرال کلوچینسکی قرار داده بود تا بتواند به جای جدید نقل مکان کند.

جرارد وولف در “شیکاگو: درون و در اطراف حلقه، تورهای پیاده روی معماری و تاریخ”، مرکز فدرال را “بیان نهایی دومین مدرسه معماری شیکاگو” می نامد. این سبک یکی بود که Mies در طی بیست سال به عنوان رئیس مدرسه معماری IIT تلاش کرد که با استفاده از هندسه خطی سفت و سخت، جزئیات مینیمالیزم و طبقه های دو طبقه قدیم که سعی در کاهش موانع بین درون و بیرون را داشته باشد، تلاش کرد.ترکیب با رنگ سیاه و شیشه ای برنز پرده به عنوان عناصر کلیدی بیان شده است.

 Metals Research Building – Research


برای بیش از 60 سال، ساختمان M & M به عنوان یک ساختمان پس زمینه برای تولید، صنعت خصوصی و برای تسهیل و نگهداری تاسیس شد.این ساختمان دارای سالن اصلی 14000 فوت مربع است که 40 فوت ارتفاع سقف دارد و دارای 1 و 13 تن جرثقیل است.این ساختمان شامل آزمایشگاه جامع کالج، ابزار و ماشین آلات برای کار با چوب، فلز و پلاستیک و همچنین یک غرفه رنگی بزرگ است.امکانات بزرگ این اجازه را به شما می دهد تا مدل های معماری را به مدل های کامل تبدیل کنید و کارهای استودیوی طراحی / ساخت ما را تسهیل کنید.سطح دوم فضاها را برای دفاتر کارشناسی ارشد و فضاهای غیر رسمی ایجاد می کند. سطح سوم برای دفاتر هیات علمی و ذخیره سازی پروژه های دانش آموزان استفاده می شود. کالج دانش آموزان و دانش پژوهان منابع قدرتمند الکترونیکی و محاسباتی را به همراه دفتر خدمات فناوری IIT ارائه می دهد. دسترسی بی سیم (802.11b / g) در تمام فضاهای کنترل شده کالج وجود دارد. COA همچنان به ارائه اتصالات شبکه های سیمی زمانی که مناسب برای استفاده دانشجویان و استادان است.

 

با تشکر از توجه شما کاربران مجترم

منابع

Wikipedia – Archdaily – Dezeen – Biography

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.