رنگ درب ورودی (جلو) خانه ی شما شخصیت شما را بازگو می کند

رنگ  درب ورودی (جلو) خانه ی شما شخصیت شما را بازگو می کند :

(WHAT THE COLOR OF YOUR FRONT DOOR SAYS ABOUT YOUR PERSONALITY)

 

رنگ درب ورودی خانه شما ممکن است بر اساس گرایش و یا مد باشد، اما در تحقیقات جدید نشان می دهد که می تواند در  بسیار موارد نشان دهنده ی شخصیت باشد،

نماینده املاک لندن ” مارش و پارسونز”Marsh & Parsonsکه با مشاور بین المللی  رنگ همکاری کرده اند، و تحقیقات خود را تا آنجا پیدا بردند که ؛ انتخاب رنگ درب مقابل خانه شما می تواند نشان دهده نوع شخصیت شما باشد.

بر طبق این مطالعه، بسیاری از مردم درهای سیاه، سفید، خاکستری و دریایی را ترجیح می دهند. اما اهمیت دادن به شخصیت مالک چیست؟” لوری پریسمَن”Laurie Pressman “معاون رئیس موسسه رنگ Pantone، همه را نشان می دهد

 

او می گوید: “سیاه (یا سیاه آنیکس همانطور که به آن اشاره می کنیم داخلی است) ظریف، قدرتمند و معتبر است.”

 

“در واقع، تحمیل کننده، براق و شیک است. سفید ساده، واضح و بی نظیر است و اغلب  کسانی که به دنبال یک ظاهر مینیمالیست هستند، علاقه مند به این رنگ اند. خاکستری بی نظیر و کلاسیک است، بنابراین خطر ریزش مو را به خطر نمی اندازد.

 

رنگ دریایی (لباس نیروی دریایی )معتبر و قابل اعتماد است، در حالی که سبز رنگی آرام، بی صدا و  آرامش بخش است. رنگ قرمز کاملا برعکس سبز است.در یک لحظه قابل تشخیص و ارائه کننده و تشویق کننده خوبی است که به رسمیت شناخته شده است، درهای ورودی  قرمز  احتمالا توسط افراد فرمانده، پویا و جذاب تر ترجیح داده می شوند.

 

“رنگ بنفش را بهکسانی پیشنهاد می دهیم  که  میل و علاقه شدید به هیجان دارند،  رنگ زرد گرم است و استقبال از احساس خوش بینی و متعادل ساختن دارد. صورتی اسطوقدوسی رنگی با طراوت  است و دلربااست در حالی که لکه طبیعی  انتخابی برای رنگ آمیزی ای طبیعی میباشد و رنگی روستایی و آرامش بخش”.

 

معانی رنگ درب جلو :

سیاه : ظریف، قدرتمند و معتبر

 سفید : ساده، ترد و بی حور

 خاکستری : بی انتها و کلاسیک

 دریایی (لباس نیروی دریایی ) : معتبر و قابل اعتماد

 سبز: آرام، بی صدا و  آرامش بخش 

 قرمز : فرمانده، پویا و جذاب

 بنفش : چشمگیر

زرد : گرم، استقبال کننده، و خوش بینانه

صورتی :  با طراوت است و دلربا

 لکه طبیعی : روستایی و آرامش بخش

 

الکس لایل Alex Lyle” “مدیر فروش مارش و پارسونز”Marsh & Parsons“می گوید: “شما نمی توانید به صورت علمی در مورد انتخاب رنگ در  مردم بگویید، اما واضح است که کسی که سیاه را انتخاب می کند احتمالا به سمت یک تصور نخستین تحمیل می شود که قدرت و اعتبار را نشان می دهد …

اما کسی که در جلوی درب خود را رنگ صورتی یا زرد پر زرق و برق رنگ میکند، بیان می کند که زندگی باید سرگرم کننده باشد

 

“ما نمی توانیم بگوییم که رنگ خاصی ممکن است که روی فروش تأثیر بگذارد، اما به لحاظ روان شناختی، مردم ناخودآگاه می توانند بیشتر به یک خانه جذب شوند که شخصیت خود را نشان می دهد.

منبع :

https://www.elledecor.com/design-decorate/color/a18672144/front-door-color-reveal-personality-pantone/

مترجم :

        سیده زهرا پرور

 

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.