خانه ای در ماورا House In Ourem

خانه ای در ماورا

این پیش ساخته مدولار یک نمایشگر خوشمزه(به نظر و گفته نویسنده متن که از این خانه با این کلمه یاد کرده است) از معماری است که پس از طراحی ساده شده ی یک کودک برای یک خانه است، طرحی متشکل از 5 خط، مستطیل و 2 مربع است. واقعیتی که میتوان  از نظری به قلعه ى پرتغال یاد کرد؛ شما می دانید، فقط چیزهایی که با رویای یک کودک ساخته شده باشد این چنین است.

خانه ای در ماورا

با این حال، این خانه های مدولار شگفت انگیز که توسط Filipe Saraiva Arquitectos طراحی شده اند، بیش از دیگر اشکال و رویاهای کودکان مانند پناهگاه است. هر دو آرامش بخش اند و با الهام گرفتن از مناظر بیرونی خود و همچنین الهام گرفتن از محیط داخلی آن طراحی شده اند. از پنجره های کف و سقف بدون محدودیت تا بتن جلا، خلوص ساده  از دیوارهای سفید به طبیعت بکر از چوب – تراس و حیاط پیچیده – این خانه فضای ایده آل برای تماس با خانه است.

پانل های بتنی سیاه و سفید ساخته شده، مواد ساختمانی اصلی را ایجاد می کنند که به عنوان یک تعریف بیشتر از تناقض به چشم انداز عمل می کنند، در حالی که هزینه های عملیاتی کم است. و ناهار خوری در فضای نشیمن نیز یک چشم انداز است، به دنبال چشم اندازی که در بالا گفته شد و در برابر شمار پنجره های بلند آسمان. برای اشاره به ورودی، با جسارتی بیشتر ، بزرگتر از درب های چوبی و همچنین راه های گذر چوبی و پیچ و تاب های فلزی آن ها  که با اثر پذیری از  رمز و راز بیرونی خانه ساخته شده است.

در داخل یک آشپزخانه با مفهوم باز، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری ایجاد شده اند که اتاق نشیمن بر روی کف بتنی و کابینت آشپزخانه روی توری سوراخ دار گردویی قرار گرفته است که ایجاد یک کنتر نفیس است  و فقط در اتاق شراب در انتهای جزیره ی آشپزخانه نمایان می شود، این در حالی است که سبک کار منطقه  در همه اینها به همراه نمایشهای حماسی در هر دو جهت چشم پوشی می کند. اگرچه می توانستم روزها در مورد این شیرینی دوست داشتنی ادامه داد ،اما این ها همه تصاویر هزاران هزار کلمه را می گویند که اجازه می دهد که برای خودم صحبت کنم.

House In Ourem

 

منبع :

ArchitectsFilipe Saraiva Arquitectos
PhotographyJoao Morgado – Architecture Photography

Rate this post